15.07.2017 -

VARHANNÍ KONCERT k poctě sv. Jakuba a Anny + patrocinium kostela

VARHANNÍ KONCERT k poctě sv. Jakuba a Anny proběhne tuto sobotu 22. července 2017 v 18,00 hod. v kostele sv. Jakuba Staršího ve Velkém Újezdě. Slavnostní mše sv. při příležitosti patrocinia farního kostela se uskuteční tuto neděli 23. července 2017 v 8,00 hod. Při této příležitosti se koná setkání varhaníků v naší farnosti, kteří se budou podílet i na slavnostní liturgii.

14.07.2017 -

Staré webové stránky farnosti

Na starší webové stránky naší farnosti sv. Jakuba se dostanete například přes tento odkaz:  FARNOST2 . Zpět na tyto novější stránky se dostanete krokem/kroky zpět, nebo klikněte na starším webu na odkaz FARA a potom na odkaz FARNOST = pouze dvě kliknutí a jste zpět!

11.07.2017 -

FARA VE VELKÉM ÚJEZDĚ U OLOMOUCE web

Na faře ve Velkém Újezdě jsou od 15.-30. července 2017 volné termíny ke krátkodobému ubytování...Odkaz na webové stránky FARY zde.  Poznámka - když kliknete na odkaz BOHOSLUŽBY, uvidíte aktuální pořad bohoslužeb daného TÝDNE.

09.07.2017 -

Restaurování vstupního portálu kostela

V letošním roce plánujeme akutní opravu hlavního portálu kostela s erbem rodu Podstatzkých-Lichtensteinů, který se postupně rozpadá.  Oprava je předběžně vyčíslena na 300 tis. Kč. Všem dárcům upřímné Pán Bůh zaplat! Na fotografii vlevo je Jiří Kryštof Podstatzký-Lichtenstein.

01.07.2017 -

Nové webové stránky farnosti Velký Újezd u Olomouce

Milí návštěvníci, farníci, přátelé a vůbec všichni příznivci velkoújezdské farnosti,

představujeme Vám nový kabát našich webových stránek farnosti včetně webové adresy.  Jedná se o jiný systém, na kterém náš web bude fungovat, slibujeme si od toho větší přehlednost a informovanost. Ačkoli jsme se pokusili ihned o ostrý start, mohou se na stránkách objevit drobné chyby. Budeme rádi za každou připomínku a návrh na zlepšení chodu webu. Erb vpravo je možné zvětšit kliknutím!
25.01.2017 -

Tříkrálová sbírka

Poděkování tříkrálovým organizátorům, koordinátorům, koledníkům, rodičům i dárcům přichází také z České biskupské konference. „Děkujeme za to, že prošlapáváte cestu,“ píší čeští a moravští biskupové. S potěšením zveřejňujeme poselství, které přinesl portál církev.cz.

25.07.2016 -

Oprava věže kostela - dokončena v červenci 2016

Římskokatolické farnosti Velký Újezd u Olomouce byla přiznána od Olomouckého kraje dotace z programu „Podpora kultury a památkové péče v Olomouckém kraji“ ve výši 200.000,- Kč.

Účelem dotace je částečná úhrada výdajů spojených s obnovou památky a zabezpečení uchování souhrnné památkové hodnoty věže kostela ve Vel. Újezdě.